Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гледајте ја во живо ждрепката за 3.коло во ЛШ, можни ривали на Вардар се: Селтик, БАТЕ, Марибор…
Гледајте ја во живо ждрепката за 3.коло во ЛШ, можни ривали на Вардар се: Селтик, БАТЕ, Марибор…

Гледајте ја во живо ждрепката за 3.коло во ЛШ, можни ривали на Вардар се: Селтик, БАТЕ, Марибор…

Во 12-00 часот фудбалскиот клуб Вардар ќе дознае со кој противник би играл во наредното 3.коло во Лигата на Шампионите доколку го мине Малме.

Екипата на Вардар ги доби можните противници за третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Скратени се нашите противниви на 5 можни, ги избегнавме силните Олимпијакос, АПОЕЛ, Лудогорец, Салзбур. Можни противниви ни се победниците од следните пет пара:

ГРУПА 1
НОСИТЕЛИ
Линфилд/Селтик
Жилина/Копенхаген
БАТЕ/Алашкерт
Маринхамн/Легија
Зрињски/Марибор

Точно напладне ждребувањето во живо може да го гледате- ТУКА!