Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > Комити > (ФОТО) Комити го „запалија“ Кадино
(ФОТО) Комити го „запалија“ Кадино

(ФОТО) Комити го „запалија“ Кадино

Навивачите на Вардар, популарните Комити уште еднаш покажаа дека несомнено се најдобрите навивачи во Македонија. Иако Вардар игра во Втора лига, иако Вардар игра како гостин, сепак поддршката за играчите не изостанува во ниту еден момент. Комитите денес 90.минути му даваа силна поддршка на тимот, кој одигра добро и славеше победа со 0:3.

Погледнете во продолжение неколку фотографии од денешниот дуел:

244182189_4390978454330468_2238366875237581634_n 244357616_4390978417663805_5924200044058180294_n 244413852_4390978860997094_7929256914013927878_n