Friday ,14 August 2020
Последни:
Home > Комити > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар нема гајле со вакви навивачи, КОМИТИ денес за чиста ДЕСЕТТКА
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар нема гајле со вакви навивачи, КОМИТИ денес за чиста ДЕСЕТТКА

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар нема гајле со вакви навивачи, КОМИТИ денес за чиста ДЕСЕТТКА

Денес, Вардар го одигра последното есенско коло во ПМФЛ, во кое ги подели бодовите со екипата на Шкендија. Црвено-црните во два наврати имаа водство со головите на Мицевски и Адем, но екипата од Тетово успеваше да го израмни резултатот. На овој дерби дуел, Вардар имаше огромна поддршка од своите Комити, кои во текот на сите 90 минути силно го бодреа својот миленик. Комити во одлична бројка покажаа дека се најдобрата навивачка група во Македонија, а Вардар Фанс преку фотографии ја доловува денешната атмосфера на градскиот стадион.

komiti-1 komiti-2 komiti-3 komiti-4 komiti-5 komiti-6 komiti-7 komiti-8 komiti-9 komiti-10 komiti-11 komiti-12 komiti-13 komiti-14 komiti-15