Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим > Среќен роденден Николиќ Милица
Среќен роденден Николиќ Милица

Среќен роденден Николиќ Милица

Денес својот 19.роденден го  прославува мак.репрезентативката и  бекот „разорувач“ на црвено-црниот тим, Николиќ Милица. Таа е девојка со разорен удар, храбра и неприкосновена  во одбраната и офанзивата. Она е важна алка на црвено-црниот тим, одлична во двата правца, вистинско богатство на нашиот тим.  Девојка која секогаш е на висината на задачата, посветената, храбра, пожртвувана,  недодржлива, одлична…

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МИЛИЦА!!!