Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Неверојатен викенд за кошаркарските тимови на Вардар, осум младински победи на исто толку мечеви
Неверојатен викенд за кошаркарските тимови на Вардар, осум младински победи на исто толку мечеви

Неверојатен викенд за кошаркарските тимови на Вардар, осум младински победи на исто толку мечеви

Неверојатен викенд имаа младите кошаркари на Вардар, тие настапија на осум натпревари и на сите црвено-црните момци дојдоа до победа. Викенд за паметење, максимални 100% успех имавме во следните мечеви:

M12: ВАРДАР-МЗТ(2) 83:04  и ВАРДАР-К.Соколи 57:20

М13: ВАРДАР-Феникс  76:58

М14: ВАРДАР-КУМАНОВО  87:30 и ВАРДАР-Про Баксет 124:25

10

М15: ВАРДАР-МВП Струмица 83:73

М16: ВАРДАР-МЗТ 82:73

М18: Чаир-ВАРДАР 62:112

8