Thursday ,02 April 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар со предност од осум бодови пред Шкендија, го заврши есенскиот дел во ПМФЛ
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар со предност од осум бодови пред Шкендија, го заврши есенскиот дел во ПМФЛ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар со предност од осум бодови пред Шкендија, го заврши есенскиот дел во ПМФЛ

Вардар со предност од осум бодови пред екипата на Шкендија, односно девет од Акад.Пандев го заврши есенскиот дел во ПМФЛ. Во последното коло од полусезоната пред своите навивачи одигравме со нерешен резултат (2:2) во дербито против Шкендија. Головите за Вардар ги постигнаа Дарко Мицевски и Али Адем.

Погледнете ја нашата фотогалерија од дерби дуелот.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 brda komiti-1 komiti-2 komiti-3 komiti-4 komiti-5 komiti-6 komiti-7 komiti-8 komiti-9 komiti-10 komiti-11 komiti-12 komiti-13 komiti-14 komiti-15