Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > Комити > Комити: Сите во Ѓорче, за Вардар за Комити

Комити: Сите во Ѓорче, за Вардар за Комити

Денес со почеток од 17 часот, нашиот фудбалски шампион во рамките на второто коло од ПМФЛ ќе игра против екипата на Победа од Прилеп. Овој меч ќе се одигра на стадионот во населбата Ѓорче, а црвено-црните атакуваат по првите бодови во новата сезона. Атмсферата во тимот после големиот триумф против Фенербахче е одлична и само дополнителен мотив да се совлада денешниот противник. По тој повод навивачката група Комити повикува на присутност на денешниот дуел.

vardarfans-komiti

ИДЕМЕ СИТЕ !!!
Еден за друг, еден до друг !!!
Стадион Ѓорче, 17:00ч.
ЗА ВАРДАР, ЗА КОМИТИ !!!

30 ГОДИНИ КОМИТИ ЗАПАД !!!