Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > Комити > Комити: Во недела целодневна комитска дружба
Комити: Во недела целодневна комитска дружба

Комити: Во недела целодневна комитска дружба

Во недела фудбалскиот и ракометниот клуб „Вардар“ ги очекуваат предизвици. ФК Вардар на домашен терен го пречекува тимот на ФК Силекс во дуел од ПМФЛ, потоа РК Вардар е домаќин на Порто во меч од елитната ЕХФ Лига на шампиони. Навивачите на црвено-црните, верните Комити најавија поддршка за двата свои миленици. Тие велат:

Неделна Црвено-Црна треска !
На Стадион па во сала !
На нозе Комити !!!
#ДвојнаПрограма #ЦелодневнаКомитскаДружба

70952685_2405922656128672_5425677553329242112_n