Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Комити > Комити со соопштение за гостувањето во Битола
Комити со соопштение за гостувањето во Битола

Комити со соопштение за гостувањето во Битола

ФК Вардар и ФК Победа по подолга пауза повторно ќе ги одмерат силите во ПМФЛ. Овој натпревар на овие два лути ривали ќе биде одигран во Битола, каде оваа полусезона Победа ќе ги одигрува домашните мечеви поради реконструкцијата на стадионот во Прилеп. По повод овој натпревар, навивачката група Комити излезе со соопштение околу гостувањето. Ви го пренесуваме истото:

СЕКОЕ ГОСТУВАЊЕ, НОВО ДОЖИВУВАЊЕ!
Ф.К. Победа – Ф.К. ВАРДАР
Недела, 21.08.2016, стадион „Тумбе кафе“, Битола, 16:30ч.

Собир: Железничка во 11:00ч.
Цена: 50ден. со членска.
100ден. без членска.