Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > Комити > Комити: Утре одиме во Кратово, во 10-00 часот собир на Железничка

Комити: Утре одиме во Кратово, во 10-00 часот собир на Железничка

77093996_2547996998587903_2975051926711828480_o

ФК Вардар утре гостува кај тимот на Силекс во Кратово. Мечот се игра во 13-00 часот, навивачите на црвено-црните, верните Комити Запад најавија поддршка за своите миленици. Тие во информацијата до своите членови на нивната официјална страница велат:

Да бевме лоши и безобразни ќе ве повикавме:
- Да побегнете од часови !
- Да ескивирате од работа !
- Нагло “да се разболете” !
- Да лажете по дома и по луѓе !
Среќа ние сме добри момци, па само ќе ве информираме дека утре – Среда, 27.11 во Кратово игра Вардар во 13:00ч. А бидејки сте војници на Црвено-Црната Армија – Снајдете се !
Собир: Железничка 10:00ч.
#ДаВиЕбемеТерминитеСкапани #ПалиКола #СобериЕкипа #Тргај