Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > Комити > Комити: Вардар нема никогаш да остане сам

Комити: Вардар нема никогаш да остане сам

Денес, ФК Вардар ќе биде дел од градското дерби во кое ќе се соочи со тимот на ФК Работнички. Овој натпревар е дел од 4.коло, на истиот ќе биде доделен пехарот за измината сезона. Навивачите на црвено-црните нема да може да бидат на трибините, но ќе го подржат Вардар пред стадионот. Тие на офиццијалната страница го објави следното:

Вардар нема никогаш да остане сам!

Денес, 29/08/2020, 15 :30 пред стадион!

118616143_3227488047305458_466745892900154610_o