Friday ,15 January 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар во 2.коло гостин на девојките од МЗТ Скопје
ЖКК Вардар во 2.коло гостин на девојките од МЗТ Скопје

ЖКК Вардар во 2.коло гостин на девојките од МЗТ Скопје

Пред девојките на Жаклина Стојановска овој викенд е вториот предизвик во Првата женска кошаркарска лига. ЖКК Вардар ќе атакува на втора победа за одличен старт на првенството, во 1.коло во „Кале“ ја совладавме екипата на Пробаскет, со резултат 100:47.

Во второто коло сме гости на тимот на ЖКК МЗТ Скопје Аеродром, напреварот е предвиден за задутре, недела 29/11/2020. Истиот ќе започне во 12-00 часот во салата при ОУ „
Невена Георгиева-Дуња“ во Скопје.