Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Кантегрел има одбрана за ТОП-5 во 8.коло на ЛШ
(ВИДЕО) Кантегрел има одбрана за ТОП-5 во 8.коло на ЛШ

(ВИДЕО) Кантегрел има одбрана за ТОП-5 во 8.коло на ЛШ

Голманот на Вардар, Робин Кантегрел се најде во изборот на ЕХФ, за најдобри пет одбрани на колото во Лигата на Шампионите.

Нашите голмани немаа добро издание во поразот со Киелце, но една интервенција на Кантегрел се најде во ТОП-5 најдобри одбрани.

Видеото со најдобрите одбрани во 8.коло на ЛШ, можете да го погледнете на линкот, ТУКА.