Friday ,23 October 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Трокал прилика за ЖКК Вардар да “врзе” третта победа во низа
Трокал прилика за ЖКК Вардар да “врзе” третта победа во низа

Трокал прилика за ЖКК Вардар да “врзе” третта победа во низа

Викендов на програмата во женската прва кошаркарска лига е 3.коло од новата сезона. Во исто црвено-црните дами од ЖКК Вардар се гости на екипата на ЖКК Трокал. Дуелот е веќе закажан, истиот ќе се игра задутре, сабота, 27.октомври точно на пладне, 12-00 часот.

t

Избраничките на Жаклина Стојановска по две кола се лидери на табелата, ние зад себе имаме убедливи победи  над тимовите на Клубски Патриот в гости  и ЖКК Крива Паланка на дуелот одигран во С.р.ц “Кале“.