Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Атлетика > AK Вардар бронзен на НП во крос кантри
AK Вардар бронзен на НП во крос кантри

AK Вардар бронзен на НП во крос кантри

Вардаровите атлетичари успејаа на националното првенство на Македонија во крос кантри да го качат Вардар на победничкиот подиум во екипна сениорска конкуренција.

245833649_283036403822926_989019059468579101_n

Ова е прв пат по Скопје Ран 10к во 2017 година АК Вардар екипно да биде помеѓу првите 3 екипи. Момците  настапија во состав: Петре Завировски кој беше прв од Вардарците,  потоа  искусниот Трпе Мартиновски и последен кој ја сочинуваше оваа црвено-црна  тројка беше Влатко Јакимовски.