Saturday ,24 February 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање: Вардар гостува кај ЖКК ГТЦ Мусандра
Куглање: Вардар гостува кај ЖКК ГТЦ  Мусандра

Куглање: Вардар гостува кај ЖКК ГТЦ Мусандра

Во рамки на шестото коло од Македонската кугларска лига, МКЛ, екипата на ЖКК ГТЦ Мусандра  ќе го пречека нашиот  КК Вардар. Дуелот е закажан за денес, среда (6.ноември) во 17-00 часот.

Вардарци ќе се соочат со дамите од тимот на КК ГТЦ, натпреварот ќе се одигра во кугларницата „Мусандра“ при Градскиот трговски центар во Скопје. Ние тргнавме добро оваа сезона, во првите три кола имавме три успеха. Потоа следеа два порази во мечевите со Пелистер и шампионот, Макпетрол.