Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Прес-конференција на РК Вардар за мечот со Киелце
Прес-конференција на РК Вардар за мечот со Киелце

Прес-конференција на РК Вардар за мечот со Киелце

Во сабота ( 09.11), актуелниот Европски Шампион ќе го одигра дербито во најсилната група Б, против екипата на Киелце. По тој повод клубот во четврток ќе одржи прес-конференција на која ќе ги изнесе очекувањата за овој натпревар. Истата ќе започне во 12:00 часот во прес-конференциската сала на С.Ц. Јане Сандански.

Натпреварот во сабота ќе се одигра во Јане Сандански со почеток од 17:30 часот. После шест одиграни кола, Вардар е на второто место во групата со скор од четири победи и два порази.