Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Вардар ЕМ со победа во финалната серија, продолжува сонот за 1.лига
Вардар ЕМ со победа во финалната серија, продолжува сонот за 1.лига

Вардар ЕМ со победа во финалната серија, продолжува сонот за 1.лига

ЖОК Вардар ЕМ го продолжува сонот за титула во лигата и промоција во елитата.  Вчера на домашен терен ја пречекаа екипата на  ОК Младост УГД, во првиот дуел од финалната т.н втора фаза.

Црвено-црните дами дојдоа до победа во пет сета, по четири одиграни беше реми 2-2. Најпрвин гостинот поведе 0-( 22:25), потоа врзавме два сета во кој доминиравме и направивме пресврт  (25:11 и  25:16), сепак тука не беше крај, екипата на Младинст изедначи на 2-2 по победата во 4.сет со  21:25. Во клучниот сет бевме подобри и со  15:9 дојдовме до победа.