Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Генерацијата 2008 на ФК Вардар ги заврши настапите на турнирот во Атина
Генерацијата 2008 на ФК Вардар ги заврши настапите на турнирот во Атина

Генерацијата 2008 на ФК Вардар ги заврши настапите на турнирот во Атина

Генерацијата 2008 на ФК Вардар ги заврши настапите во групната фаза на турнирот „Елит Неон Куп 2022“ кој се одржува во Атина (Грција).

Избраниците на Влатко Колев завршија на последното место во групата со 3 освоени бодови. Бевме поразени минимално на натпреварите со екипите на Панатинаикос и Дока со идентичен резултат од 1:0, додека остваривме триумф од 1:0 на дуелот со екипата на Арис. Пласман во 1/4 финалето обезбедија екипите на Панатинаикос и Арис.

Веќе се познати и полуфиналистите на турнирот, тоа се екипите на Црвена Ѕвезда, Панатинаикос, ОФИ и Олимпијакос.