Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар атакува на 7.победа во низа, домаќин на Баскет Кам
КК Вардар атакува на 7.победа во низа, домаќин на Баскет Кам

КК Вардар атакува на 7.победа во низа, домаќин на Баскет Кам

Кошаркарите на КК Вардар се во одлична низа од 6.победи, по првиот пораз дома момците на Јованчев Александар се во одлична низа која донесе прво место на табелата. 

Викендов во кошаркарската сениорска 2.лига на програмата е 8.коло, во истото црвено-црните се домаќини на Баскет Кам. Дуелот е закажан за задутре, сабота (03/12/2022), натпреварот во малата сала при СЦ „Кале“ е закажан со почеток во 17 часот и 30 минути. Вардарци атакуваат на 7мата победа по ред против тимот кој е во долниот дел на табелата.