Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Кадетките против ЖРК Ѓорче Петров во првиот натпревар од новата сезона
Кадетките против ЖРК Ѓорче Петров во првиот натпревар од новата сезона

Кадетките против ЖРК Ѓорче Петров во првиот натпревар од новата сезона

Кадетките на ЖРК Вардар ќе настапуваат во групата-А, минатиот викенд истата започна со одигрување на два дуела, црвено-црните дами беа слободни во 1.коло. Веќе викендов девојките на Платон и Папуџиева ги очекува првиот дуел во лигата.

ЖРК Вардар ќе биде домаќин на Ѓорче Петров,  мечот се игра задутре (сабота) 03/12/2022 во салата „Круме Кепески“. Натпреварот е закажан со почеток во 14-00 часот.