Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Последно есенско коло во Регионалната Скопска Лига, Вардар домаќин на Куманово 2012
Последно есенско коло во Регионалната Скопска Лига, Вардар домаќин на Куманово 2012

Последно есенско коло во Регионалната Скопска Лига, Вардар домаќин на Куманово 2012

Последното есенско коло во Регионалната Скопска Лига. Нашите екипи во недела (04.10) на Локомотива се домаќини на екипата на Куманово 2012.

Натпреварите во недела ќе се одиграат во термините од 10:00 и 11:30 часот.

Што се однесува до пласманот на екипите до овој дел од сезоната, генерацијата 2009 на Вардар се наоѓа на 9.место со 12 бодови, додека Куманово е на високото 2.место со 18 бодови.

Кај генерацијата 2008, Вардар и Куманово се пласирани на 9 и 10.позиција. Вардар има 11 бодови, Куманово 10, но црвено-црните имаат и два натпревари помалку за одигрување.