Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар М14 пристигна во Будимпешта, следи настап на EYBL
КК Вардар М14 пристигна во Будимпешта, следи настап на EYBL

КК Вардар М14 пристигна во Будимпешта, следи настап на EYBL

Момците од КК Вардар М14 вчера пристигнаа во Будимпешта, по сместувањето имаа мала прошетка. Веќе денес ги очекува настап во „EYBL“ (европската  младинска шошаркарска лига). Ова е прв турнир од младинската лига во сезоната 2021/2022 година.

Во продолжение информации  за распоредот на овој собир кој ќе се игра денес, 4.септември и утре.

241543352_2461982660600786_1585877245352094507_n