Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Кошарка: Вардар М16 дојде до “бронза“ на “Трофеј Белград“
Кошарка: Вардар М16 дојде до “бронза“ на “Трофеј Белград“

Кошарка: Вардар М16 дојде до “бронза“ на “Трофеј Белград“

На кошаркарскиот турнир “Трофеј Белград“ селекцијата генерација родени 2003 односно М16 која се натпреваруваше во категоријата М17 на турнирот дојде до “бронза“. Браво за младите и храбри вардароци момци.

48427505_2003061026661091_2238743306378936320_n

Ние победивме со Жарково тесно, но доволно 75-74, потоа се сретнавме со тимот на КК Младост од Земун во меч во кој доминиравме триумфиравме со 83 : 54. Во полуфиналната средба бевме совлдадани тимот на КК Хелис Домжале со 77 : 89 . Во средбата за медал го совладавме тимот на Црвене Звезда Колеџ со 87 : 85.

48962129_2003060979994429_2937144652731514880_n