Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) Радоста на пионерките беше голема по триумфот на “Трофејот на Белград” , нашиот голман Ѓеорѓиевска беше играч на финалето

(ФОТО) Радоста на пионерките беше голема по триумфот на “Трофејот на Белград” , нашиот голман Ѓеорѓиевска беше играч на финалето

49153994_2317140415181479_6200373723770388480_n

Пионерките на ЖРК Вардар го освоија првото место на турнирот во Белград, откако денес во големото финале беа подобри од екипата на Студентски град. Во дуел во кој пред финишот губевме со 13-7 “блескавме“ и триумфиравме со 14-16 со лавовска борба. Поопширен изјвештај за прекрасната победа на оваа средба може да најдете на нашиот сајт овде!

Славјето по триумфот беше големо, нашата городст пионерскиот состав ги заслужи сите честитки. Најдобар играч на финалниот натпревар голманот на црвено-црните, Вероника Ѓорѓиевска. таа беше еден од двигателите на овој успех даде максимум и беше прогласена од организаторот за најдобра.