Home > Останати спортови > Кошарка > Вардар во 2.коло домаќин на КК Кожув
Вардар во 2.коло домаќин на КК Кожув

Минатиот викенд започна новата сезона во Првата кошаркарска машка лига. Вардар на домашен терен против екипата на Еуро Никел не успеа да дојдеме до премиерна победа. Уште во првата четвртина гостинот направи разлика од 10 поени која ја одржуваа во текот на целиот натпревар. На четити минути до крај на натпреварот успеавме да дојдеме до резултат 76:77,  меѓутоа немавме доволно сили за пресврт и натпреварот заврши со краен резултат 82:92.

Следниот меч во рамки на 2.коло повторно ќе го играме како домаќини во малата сала „Кале“. Овој пат ќе ја пречекаме екипата на КК Кожув. Двата тима по прелиминарното коло се триумф, натпреварот на страницата на федерацијата највен за на  19.октомври (сабота) со почеток во  19-00 часот.