Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар домаќин на Борец Баскет
КК Вардар домаќин на Борец Баскет

КК Вардар домаќин на Борец Баскет

Лидерот на втората кошаркарска лига, КК Вардар во рамки на 16.коло кое е на програмата овој викенд ќе биде домаќин во малата сала „Кале“.

Црвено-црните ќе ја пречекаат екипата од градот Велес, тимот на КК Борец Баскет. Дуелот е закажан за утре, сабота (25/01/2023)   со почеток во 18-00 часот.  За судии на оваа средба се делегирани  следните делители на кошаркарската правда: В.Крстевски и П.Петровски и  Д.Петровски.