Monday ,25 May 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЧЕСТИТКИ КРАЛИЦИ! ЖКК ВАРДАР 3ТА ГОДИНА ШАМПИОНКИ ВО КУПОТ, БАДЕЛ ПАК СО “НАВЕДНАТА ГЛАВА“
ЧЕСТИТКИ КРАЛИЦИ! ЖКК ВАРДАР 3ТА ГОДИНА ШАМПИОНКИ ВО КУПОТ, БАДЕЛ ПАК СО “НАВЕДНАТА ГЛАВА“

ЧЕСТИТКИ КРАЛИЦИ! ЖКК ВАРДАР 3ТА ГОДИНА ШАМПИОНКИ ВО КУПОТ, БАДЕЛ ПАК СО “НАВЕДНАТА ГЛАВА“

Црвено-црните дами триумфираа во националното натпреварување на Република Македонија, со нов триумф над „вечниот“ ривал Бадел, со резултат 40:50. Девојките на Жаклина Стојановска покажаа карактер и по 3ти пат по ред се ШАМПИОНИ ВО КУПОТ.

mkf.mk

МВП на финалето беше Славица Наков, која што постигна 23 поени, со 5 скока и 4 асистенции. Василевска постигна 16 поени, со 12 скока. Последните три години поминуваат во знакот на овие две екипи, кои што ги водат битките за пехарите. Останува пресметката за титулата во националното првенство, што претходните сезони ја освојуваше Бадел 1862.

vardar-stats-zeni-kup-2019