Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање! Вардар гостува кај шампионот Макпетрол
Куглање! Вардар гостува кај шампионот Макпетрол

Куглање! Вардар гостува кај шампионот Макпетрол

Во четврток, 24.октомври, црвено-црниот кугларски колектив ќе гостува кај шампионот на Македонија, екипата на КК Макпетрол. Ова е натпревар од 5.коло во Македонската кугларска лига.

Домаќинот е голем фаворит за победа на оваа средба, “пумпашите“ влегуваат со максимални осум бода по првите четири кола во овој дуел, со кои се осамени на лидерската позоција. Вардар и Пелистер досега собраа по шест и се зад лидерот на во МКЛ. Натпреварот во четврток ќе се игра во кугларницата “А1“ при Спортскот центар “Борис Трајковски’ во Скопје со почеток во 17-00 часот.