Saturday ,26 September 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојка: Дамите на Вардар тргнаа со победа 0-3 во Купот
Одбојка: Дамите на Вардар тргнаа со победа 0-3 во Купот

Одбојка: Дамите на Вардар тргнаа со победа 0-3 во Купот

Првите  осум екипи на табелите од двете конкуренции, машки и женски  до крајов на месецот ќе играат мечеви во одбојкарскиот куп на Македонија. На програмата се првите мечеви од четвртфиналната фаза.

Дамите  на ОК.Виктори волеј и ОК Вардар го одиграа премиерниот меч од женското четвртфинале. Црвено-црните одбојкарки ја оправдаа фаворитската улога и славеа во три сета. Победата како гостин дојде со максимални 0-3. Ова се паровите кај дамите во Купот:

1/4-Финале  први дуели:
Виктори волеј – Вардар (ж) 0-3
Пелистер волеј – Работнички Скопје
УГД Студент жени – Струмица жени 
Јанта волеј Форца – Наковски волеј