Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање: Вардарци со добар старт на Европскиот куп во Брчко (ФОТО)
Куглање: Вардарци со добар старт на Европскиот куп во Брчко (ФОТО)

Куглање: Вардарци со добар старт на Европскиот куп во Брчко (ФОТО)

Кугларите на Вардар ја преставуваат Македонија на Европскиот куп, кој оваа сезона се игра во Брчко. Вчера на првиот ден беа одлични, за тоа известија на својата страница, во објавата се вели: 

386547077_659177189524994_8534915041485149922_n 386511847_659177206191659_5488300872930048845_n

На првиот натпреварувачки ден на Европскиот куп во Брчко по два играчки настапи сме најпријатното изненадување во конкуренција на европски великани од екипи. Просек 612,5 по првиот ден, брилјираше Пецо Димовски со личен рекорд од 629, Саша Јанковиќ со повеќе од солидни 596.
386507263_659177209524992_6217891654230155362_n 386558617_659177199524993_4983771323196589925_n