Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар денес гостува во Кавадарци, започнува 2.круг од Првата лига
КК Вардар денес гостува во Кавадарци, започнува 2.круг од Првата лига

КК Вардар денес гостува во Кавадарци, започнува 2.круг од Првата лига

Заврши првиот круг во машката кошаркарска  Прва Лига, по крајот на истиот сениорскиот колектив на КК Вардар има само една победа и дузина порази. Од овој викенд на програмата е 10.коло, односно првото од вториот круг.

Ние во истото гостуваме кај тимот на Евро Никел 2005, мечот ќе го играме денес попладне. Дуелот е закажан со почеток во 18-00 часот во салата “Јасмин” , Кавадарци.  На првата средба одиграна во „Кале“ иако имавме солидна игра сепак забележавме пораз во натпреварот со овој ривал, кавадарчани не совладаа на тој дуел со резултат 82:92.