Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Хокеј: Вардар совладан од Букурешт на турнирот „Скопје Ајс Фестивал“
Хокеј: Вардар совладан од  Букурешт на турнирот  „Скопје Ајс Фестивал“

Хокеј: Вардар совладан од Букурешт на турнирот „Скопје Ајс Фестивал“

Вечера на лизгалиштето во А1 Арена при СЦ „Борис Трајковски“ започна седмото издание на традиционалниот турнир во хокеј на мраз „Скопје Ајс Фестивал“. На првиот натпреварувачки дентимот Македонија јуниори – селекција составена од младински играчи загуби од Тим Интернешнл со 4-9.

0

Екипата на Торпедо од Букурешт, која веќе трета година по ред гостува на Скопје Ајс Фестивал го совлада Вардар со 7-3. Вардарци денес ги очекуваат два дуели, против екипите на Тим Интернешнл и Македонија јуниори. Финалните натпревари кои ќе се одржат утре, в недела на 16 декември.

фото:гол.мк