Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар утре во „Кале“ домаќин на МЗТ
ЖКК Вардар утре во „Кале“ домаќин на МЗТ

ЖКК Вардар утре во „Кале“ домаќин на МЗТ

Во рамки на осмото коло, прво од вториот круг во Групата-А, ЖКК Вардар ќе биде домаќин на МЗТ Скопје.

Црвено-црните дами во воведното есенско коло го совладаа овој ривал и влегуваат како фаворити и во оваа средба. Дуелот кој ќе се игра утре (сабота, 04/12/2021) во  малата сала при Спортскиот центар „Кале“ е закажан со почеток во 17-00 часот.