Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Пионерите и кадетите на РК Вардар со свои дуели викендов
Пионерите и кадетите на РК Вардар со свои дуели викендов

Пионерите и кадетите на РК Вардар со свои дуели викендов

Викендов свои дуели во младите лиги ќе имаат два тима на РК Вардар 1961. Пионерите гостуваат во Велес, а кадетите во 1.коло оваа сезона ќе бидат домаќини во малата сала при СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Ова се ривалите и термиите за дуелите:

Пионери: Бисинов-Вардар, сабота 14:00 часот

Кадети: Вардар-Алкалоид, недела 12-00 часот