Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар гостува во Битола
КК Вардар гостува во Битола

КК Вардар гостува во Битола

КК Вардар врза две победи и остана на врвот на табелата во Втората македонска кошаркарска сениорска лига. Пред нас овој викенд е гостување во градот на конзулите,  кај тимот на КК Хераклеа.

Во рамки на ова 9.коло од втората по квалитет лига гостуваме во Битола, дуелот  ќе се игра  утре (недела, 05/12/2021). Натпреварот во салата “Боро Чурлевски”  ќе започне во 12-00 часот.