Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Кошарка! Машкиот и женскиот тим Вардар овој викенд играат в гости
Кошарка! Машкиот и женскиот тим Вардар овој викенд играат в гости

Кошарка! Машкиот и женскиот тим Вардар овој викенд играат в гости

Викендов нови натпревари од 4.коло ги очекуваат сениорскиот машки и женски кошаркарски колектив, Вардар. Црвено-црните тимови во ова ново коло се гости. Девојките ќе гостуваат кај тимот на  Трокал, а момците кај екипата на  Бал фор лајф.

Досега нашите девојки имаат одиграно две кола во кои имат половичен успех, еден пораз од шампионот Бадел и победа над ЖРК Пелистер во минатото коло. Момците во рамки на втората кошаркарска лига по три кола имаат две победи и еден пораз, со пет бода сме третто пласиран тим во втората лига, пред нас со максимални шест бода се тимовите на Водњански Лисици и Академија ФМП.