Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Резултати од комплетното 1.коло од 3-та сезона во Вардар јуниор лигата
Резултати од комплетното 1.коло од 3-та сезона во Вардар јуниор лигата

Резултати од комплетното 1.коло од 3-та сезона во Вардар јуниор лигата

Веќе е одиграно  првото коло од Вардар Јуниор лигата со кое почна третата сезона од серијата натпревари наменети за ракометарките од Ракометната академија Вардар. Првото коло во Вардар јуниор лигата  се играше два викенда, 28 и 29 октомври и 4 и 5 ноември годинава во повеќе сали низ Македонија, односно, во Скопје, Прилеп, Кичево и Тетово.

За првпат сезонава во лигата во женска категорија се вклучија Асови Вардар и Драчево Вардар.
Сезонава девојките се натпреваруваат во две старосни категории 2004/05 и 2006/07, додека оние родени во 2008 и помали играат мини ракомет во мешани тимови. Постигнатите резултати погледнете ги во продолжение:

Билтен од 1. коло 2004/05: 1_kolo_2004-05_devojki.docx

Билтен од 1. коло 2006/07: 1_kolo_2006-07_devojki.docx