Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Вардарците, Величковски и Лукановски се избрани во најдобрата петорка на Европската Лига

Вардарците, Величковски и Лукановски се избрани во најдобрата петорка на Европската Лига

eb

Кошаркарскиот клуб Вардар на својата официјална страница утрово сподели интересна вест. Црвено-црните се „расадник“ на млади кошаркарски таленти. Па така добија нови признание за двајца свои момци кои со тимот на Вардар беа дел од Европската Младинска Кошаркарска Лига во која обезбедија финален турнир, истиот за жал поради пандемијата не се одигра. Во објавата се вели:

eb2

Нашите надежи Бојан Величковски и Марко Лукановски се избрани во најдобрата петорка на Европската Младинска Кошаркарска Лига (EYBL) за сезонaта 2019/2020 година. Честитки до двајцата..