Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Борење > Борење! Вардарецот Егоров реди успеси во Германија (Фото)
Борење! Вардарецот Егоров реди успеси во Германија (Фото)

Борење! Вардарецот Егоров реди успеси во Германија (Фото)

Владимир Егоров борачот на Вардар кој настапува како позајмен во германската Бундес лига, најсилната лига во Европа реди успеси повторно. Тој иако се бореше во повисока категрија ( до 61 килограм) обезбеди победа за својот тим, Бургхаусен.

7 77 777

Тој повторно имаше импресивен настап како што сме навикнати да гледаме од овој квалитетен македонски препрезентативец. Со оваа победа неговиот тим каде сега настапува Егоров се зацврсти на лидерската позиција во бундеслигашкото друштво.

7