Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Борење > (ВИДЕО) Од настапот на вардарецот, Владимир Егоров на Светското првенство У-23
(ВИДЕО) Од настапот на  вардарецот,  Владимир Егоров  на Светското првенство  У-23

(ВИДЕО) Од настапот на вардарецот, Владимир Егоров на Светското првенство У-23

Пред околу еден месец на С.П (У-23) настапи вардарецот Егоров, денес ви донесуваме видеа од неговите борби на светскиот собир.

На истот нашиот репрезентативец Владимир Егоров (-57 кг) не се пласира во полуфиналето по поразот од Кубанецот Раниери Ортега со 1-3 во четвртфиналната борба на Светското првенство во борење слободен стил во У-23 во Бидгошч – Полска, тој доби шанса во репасажот да се вклучи во борбата за бронзениот медал. Егоров се сретна со Казахстанецот Жандос Исмаилов и во интересна борба беше поразен со 4-8.

Единстевниот македонски репрезентативец, вардарецот Егоров во конечниот билнас го зазеде осмото место на Светското првенство за помлади сениори до 23 години. Секако, дека ќе беше поубаво да се радуваме на медал, но и ова е добар пласман нанашиот борач.

Егоров во четвртфиналето со технички туш (11-1) го совлдада Ислам Кенешов од Киргистан, а во првото коло го победи Абделхак Хербаче од Алжир со 10-4.