Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ВИДЕО) Финале M16: Вардар-Феникс по кое дојдовме до пехар, со коментар на Игор Трпевски
(ВИДЕО) Финале M16: Вардар-Феникс  по кое дојдовме до пехар, со коментар на Игор Трпевски

(ВИДЕО) Финале M16: Вардар-Феникс по кое дојдовме до пехар, со коментар на Игор Трпевски

Видео од финалето во 2017 година, во кое младиот тим на КК Вардар стана шампион на Македонија во генерацијата до 16 години. Вардарци  од генерација 2001/2002 во финалниот дуел го совладаа тимот на Феникс. Видео од преносот на ТВ Сител со коментар на Игор Трпевски.