Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Вардар ги ,,запали моторите”
(ФОТО) Вардар ги ,,запали моторите”

(ФОТО) Вардар ги ,,запали моторите”

Откако е донесена одлука првенството во Првата лига да продолжи, екипата на Вардар почна да се подготвува за останатите натпревари од оваа сезона.

Лидерот на табелата почитувајќи ги сите мерки и препораки, своите тренинзи ги одработува на тренинг центарот во населбата Хиподром.

Како што најавивме пред некој ден, Васоски доби стручна тренерска помош од поранешните фудбалери Филип Ивановски, Никола Глигоров и Филип Спасески.

Вардарци се комплетни и тренираат, но и со нетрпение го очекуваат стартот на деветте останати кола, каде ќе треба да ја потврдуваат титулата.

21706-vardarci-pod-polna-parea-se-podgotvuvaat-za-prodolzhuvanje-na-sezonata

21704-vardarci-pod-polna-parea-se-podgotvuvaat-za-prodolzhuvanje-na-sezonata