Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ФОТО) Голема беше радоста по освојување на “златото“ за КК Вардар М-16
(ФОТО) Голема беше радоста по освојување на “златото“ за КК Вардар М-16

(ФОТО) Голема беше радоста по освојување на “златото“ за КК Вардар М-16

Кошаркарскиот клуб Вардар уште еднаш ја потврди својата доминација во младинските лиги, освојувајќи ја титулата за генерацијата до 16 години. Нашите момци  за противник во финалето го имаа тимот на Феникс, во финалто кое се играше во “Кале“ успеаја да триумфираат со 75-71. По мечот огромна беше радоста за освоеното злато на нашите момци.

d d1 d2 d3 d4 d5 d6 d7 d8 d9