Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > (ФОТО) Кугларите на Вардар ги “запалија моторите“
(ФОТО) Кугларите на Вардар ги “запалија моторите“

(ФОТО) Кугларите на Вардар ги “запалија моторите“

Кугларите на црвено-црниот тим започнаа со зимските подготовки, оваа недела ги стартуваа тренизите во кугланата „Мусандра“ во Градскиот трговски центар.

Вардар се подготвува за пролетниот дел од лигата кој всушност е речиси целиот тек на сезоната 2020/2021 година. На есен во МКЛ се одигаа само две кола и беше прекината истата поради влошувањата на пандемијата со Ковид-19 во земјава.

kugla

Оваа сезона ние имаме два тима во Македонската кугларска лига,  „А“ и „Б“. Начелно првото коло е закажано за на 20-ти идниот месец, Вардар-А ќе игра дерби со шампионот Макпетрол, а Вардар-Б е слободен во воведното пролетно коло.