Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ФОТО) КК Вардар со новогодишен „мини баскет“ турнир
(ФОТО) КК Вардар со новогодишен „мини баскет“ турнир

(ФОТО) КК Вардар со новогодишен „мини баскет“ турнир

Во малата сала при СРЦ „Кале“. се  одигра 7.коло во Вардар, мини баскет лигата, поточно беше реализиран новогодишниот турнир на кој се одигаа пет натпревари. На истиот земаа учество преку 200 дечиња на возраст од шест до 10 години.

270161757_332001465595244_6537846826562908754_n

Следните натпревари во „Мини баскет лигата“ ќе продолжат идната 2022 година по зимската пауза, некаде на почетокот на месец фебруари.

270354146_332001545595236_5727613434150020816_n 270304849_332001738928550_7914927140528323830_n 270203901_332001642261893_7935325542825360819_n 270199378_332001702261887_5514906477738035840_n 270172874_332001582261899_7429502853587220330_n 270187110_332001512261906_5069828411750590621_n