Thursday ,22 August 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ФОТО: ОК ВАРДАР МЛАДИНСКИ ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА!
ФОТО: ОК ВАРДАР МЛАДИНСКИ ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА!

ФОТО: ОК ВАРДАР МЛАДИНСКИ ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА!

Одбојкарскиот клуб Вардар го подигна трофејот откако стана шампион на Македонија во младинска конкуренција. „Црвено-црните“ викендов во исцрпувачки натпревар за трофејот го совладаат ривалот Јанта Волеј со 3:2.

На сите одбојкари им ја честитаме оваа ГОЛЕМА победа и им посакуваме уште многу успеси.

Фото:

60049972_310429029900043_3959622941087367168_n 60079316_310428946566718_8279847582545477632_n 60177186_310428679900078_2150213378889482240_n