Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ВИДЕО) Вредно се работи на летниот индивидуален камп на КК Вардар
(ВИДЕО) Вредно се работи на  летниот индивидуален камп на КК Вардар

(ВИДЕО) Вредно се работи на летниот индивидуален камп на КК Вардар

Изминатата недела  започнаа активностите во кошаркарскиот клуб Вардар, истите поради пандемијата со Корона вирусот беа прекинати уште во месец март. Започна со реализиација првиот летен индивидуален камп на црвено-црните, истиот се реалзира на отворено на кошаркарското игралиште крај хотелот „Александар Палас“ во Скопје.  Кампот започна на 24 јуни и ќе трае се до  7 јули, тренизите се во терминот 19-21 часот.

cv2

Во продолжение едно видео од тренизите на овој камп, истото може да го погледнете на следниот ЛИНК!