Sunday ,16 June 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар генер.2004 викендов заминува за Нови Сад на меѓународен турнир
КК Вардар генер.2004 викендов заминува за Нови Сад на меѓународен турнир

КК Вардар генер.2004 викендов заминува за Нови Сад на меѓународен турнир

Младите кошаркарски селекции продолжуваат со засилено  со темпото на игра на меѓународен план. Викендов што следи (21-23 септември) , нашите кошаркари родени 2004 година и помлади заминуваат за Нови Сад, Србија каде ќе земат учество на “Меморијален КУП ДЕМШАР”.

***Екипи учеснички на овој турнир, покрај Вардар се:

  • Олимпија (Љубљана)
  • Партизан (Белград)
  • Земун (Белград)
  • Војводина (Н.Сад)
  • Спортс В. (Н. Сад)

Распоред на натпревари :

21.09.2018 (петок)

  • 20:00 часот / Спортс В. – Вардар

22.09.2018 (сабота)

  • 18:45 часот / Вардар – Партизан

23.09.2018 (недела) – ФИНАЛЕН ден