Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар генер.2006 ќе настапи на “Европската младинска лига“ во Италија
КК Вардар генер.2006 ќе настапи на “Европската младинска  лига“ во Италија

КК Вардар генер.2006 ќе настапи на “Европската младинска лига“ во Италија

Како што информирааат од црвено-црниот кошаркарски тим “Вардар”, вчера нашите момци од генерација 2006, патуваат за Италија. Истите   ќе бидат дел од Европската младинска кошаркарска лига која ќе се одигра од денес, 10.јануари се до 13-ти. Нашиот прв натпревар ќе го одиграме утре со почеток од 10-00 часот.

666